Basitleştirilmiş Gümrükler Hattı

2008 yılında Rusya Federasyonu ile Türkiye aralarındaki gümrük prosedürünü basitleştirici hükümetlerarası bir protokole imza attı (FCS 01-12/0033)

Basitlestirilmiş gümrük koridoru 18 eylül 2008 de yürürlüğe girdi.Kanun ile Rusya ve Türkiye gümrüklerinde, ülkeye gelen kargoların ileri elektronik sistemle bilgilerinin alisverisi yapilir hale getirildi.

 

Basitlestirilmiş gümrük koridoru, mallarin gerekli dökümanları ile iki ülke arasında daha iyi ve sistematik ticaret imkanı sağladı.

 

Basitleştirilmiş Gümrükler Koridoru

Yeşil Koridor

 

Aynı prensipteki yeşil koridor Rusya ve Türkiye arasında da calışmaktadır.Bu sistemle bilgi, mal ve kargodan önce gümrüğe ulaşmakta böylece kamyonlarda ilgili malları konfirme eden dökümanlara gerek kalmamakta ve gümrük prosedürü çok daha hızlı çalışmaktadır.

 

Yeşil koridor ile onaylı listedeki SCC  Türk firmaları avantaj sağlamaktadır.Basitlestirilmiş sistem sayesinde kontrol prosedürleri minimum seviyeye indirilip gümrüklendirme işlemi birkaç güne düşürülmüştür.

Gümrük Ticaret Servisi şirketi basitleştirilmiş gümrükler koridoruna kayıt aşamasında yardım sağlamaktadır:

 

Gümrük Ticaret Servisi şirketi müşterilerine ihraç ettikleri ürünlerin gümrükleme işlemi ve tüm uluslararası standartların gözetimi noktasında hizmet vermektedir.Uzmanlarımız ürünlerini Basitleştirilmiş gümrük koridoru sistemi ile ihraç eden firmalara gümrükleme işleminin tüm safhalarında profesyonel destek için hazırdır.

 

 

Şirketlere Basitleştirilmiş gümrükler koridoru konusunda danışmanlık hizmeti.

 

Kargonun kayıt altına alınması için gerekli olan şifrenin oluşturulması.

 

Basitleştirilmiş gümrükler koridoru kurallarının doğrulaması için gerekli dökümanların teyit edilmesi

 

Ürünlerin paketlenmesi ve etiketlenmesi.

 

Sisteme bilgi girişi ve gümrüklendirme işleminin hazırlık sürecinin kontrolü

 

Tüm lojistik süreçlerinin kontrolü.