press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

CTS ile gümrükleme

İhraç ve ithal edilen ürünlerin gümrükleme prosedürü ile ilgili bilgi edinebileceğiniz web sitemize hoşgeldiniz.

 

Custom Trade Service (CTS) uzun yıllardır Rusya’ya ürün ithal eden firmalara gümrükleme konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimiz meyve, sebze, kuruyemiş ve tekstil, kimya, metal gibi diğer sektörlerin ürünleri konusunda ihtisas sahibidir.

 

Firmamız Asya, Güney Amerika, Afrika, Avrupa ve dünyanın diğer yerlerinden kara ve deniz yolu ile gelen ürünler için broker servisi vermektedir.

Gümrük Birliği

MEMORANDUM

Novorossiysk Limanı

Rusya, Kazakistan ve Belarus arasındaki gümrük birliği

CTS, çabuk bozulan ve ülkeye hızlı giriş gerektiren diğer çeşitli ürünler için uygulanan gümrükleme sürecinde firmalara broker hizmeti sunmaktadır. Rusya, Kazakistan ve Belarus arasında uygulanan gümrük birliği bu ülkeler arasındaki gümrük prosedürünü hızlandırmıştır.

Birlik üye ülkelerin birinde gümrüklemesi gerçekleşen ürünler, “Gümrük Birliği Ürünü” statüsü alır ve bu üç ülke içerisinde resmi olarak satışa sunulabilmektdir.

Basitleştirilmiş gümrük hattı (BGH)

 

 

Belarus ve Türkiye arasında hem ticaret hacmini arttırmak hem de gümrük kaçakçılığının önüne geçmek için uygulanmaya başlanmıştır. Memorandum ile Belarus Cumhuriyetin’de gümrüklemesi gerçekleşen ürünler gümrük birliği çerçevesinde buradan Rusya’ya gönderilmektedir.

IST Tarım CTS firmasının Türkiye temsilciliğini yapmakta olup Memorandum ile gönderilecek ürünlerin evrak işlemleri hizmetini vermektedir.

 

 

Novorossiyisk limanında gümrükleme işlemi

 

Custom Trade Service (CTS) Novorossiysk limanında, liman işçisi, ürün yüklenmesi ve boşaltımı, ürünlerin paketlenmesi, ölçümü ve sayımı konularında broker hizmeti vermektedir.

Ürünlerin ülkeye girişi ve boşaltımından sonra şirketimiz gümrüklendirme işlemi ve sonrasında alıcıya ulaştırılması sırasında firmalara hizmet vermektedir.

Custom Trade Service 'den gümrüklendirme hizmeti:

 

Ürünlerin gümrükteki ilk kontrolü.

 

İlgili firmadan alınan ürünle ilgili dökümanların analiz ve değerlendirilmesi.

 

Nakliye ile ilgili dökümanların kontrolü ve eksik evrakların kaydı.

 

Ürünlerin HS TC ye göre tasnifi.

 

Ürünlerin gümrüklenmesi sürecinde bulunma ve sürecin takibi.

 

Gümrük masraflarının hesaplanması ve maliyet optimizasyonu.

 

Gümrük birliği anlaşması olan herhangi bir ülkeye ürün teslimi.

 

 

Gümrük riskinin düşük olduğu ürünlerde dahi olması gereken fiyatta gümrüklendirmenin yapılması.

 

Dökümanların hazırlanması, ürünlerin konfirmasyonu bunun yaninda Rusya ve gümrük birliği ülkeleri tarafından istenen teknik, çevresel ve hijyen standartlarının oluşturulması. Dökümanlar: konfırmasyon sertifikaları, deklarasyon, bölge kayıt sertifikaları ve diğerleri

 

Uzmanlarımız tüm süreç boyunca profesyonelce çalışmakta, gümrük tarafından istenen belgeleri özenle en iyi şekilde istenen zaman içinde hazırlamaktadır.

AMACIMIZ

Hızlı, kaliteli gümrükleme ve müşterilerimizin malzeme maliyetini düşürmektir.